Jakie wybrać Zenithy 17 czy 18 calowe? czipować czy nie?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • tarny1987
    Classic
    • 2018
    • 0

    Jakie wybrać Zenithy 17 czy 18 calowe? czipować czy nie?

    maksiu, odpoczywaj
    aniol, zobaczysz jak jutro sąsiadki będą na Ciebie łypać ????
  • tarny1987
    Classic
    • 2014
    • 12

    #2
    Jakie wybrać Zenithy 17 czy 18 calowe? czipować czy nie?

    Witam,

    Posiadam czarną Octavię II po FL Kombi 2.0 TDI 140km z 2012 roku. Mam ją na aluminiowych 16 wraz z czarnymi szybami. Chciałbym się poradzić..

    Jaki jest plan:

    1. Założyć 17 albo 18 Zenitha i pomalować proszkowo na czarny półmat (czy na 18 jest aż taka tragedia pod kątem komfortu jazdy co na 17?)

    2. Czy jest sens dokładać dystanse? (pytam tych, którzy sami doświadczyli tematu)

    3. Obniżyć o jakieś 20mm

    4. Dołożyć czarny grill

    5. Jak starczy funduszy to chciałbym dołożyć 20-30km mocy i teraz pytanie (box czy mapa)? Obecnie zbliżam się do 180.000km

    Kiedyś jeździłem Octavią II 1,9 tdi 105km na 17 calowych Zenitha i było ok poza faktem, że nie miałem mocy :-)

    Dzięki za pomoc!
    Kiedyś Octavia II 1,9 TDI

    Komentarz

    • looker
      RS
      • 2008
      • 1886
      • Octavia II (1Z3)
      • BMN 2.0 TDI RS 170 KM

      #3
      Postaram się pomóc...

      1. Mam 18'' Zenithy i jest fajnie. Nie miałem natomiast doświadczenia z 17-tkami. Autem wożę rodzinę i nikt nie narzeka. Poza tym - u mnie jest i tak ciut twardziej bo to RS...
      Czy je "czernić" ? Cóż - ja mam w oryginale na srebrno i świetnie się odcinają od czarnej karoserii... Czarne zawsze bardziej będą "ginęły" - nawet 18''. Ale to już sprawa gustu.
      2. Zależy od oryginalnego ET felg. Poza tym - to też sprawa estetyki auta. Uważać tylko trzeba aby nie przesadzić i nie wyjść poza obrys błotników bo to już nielegalne.
      3. Pomysł jak najbardziej OK. Ale nie zawsze seryjne amory lubią nieseryjne (czyt. krótsze) sprężyny. Jeśli robić to dobrze to amory + springi do wymiany na jakiś dobry kit.
      4. Sam mam w RS-ce i jest bajka :-)
      5. TYLKO dobry program w dobrej firmie. Wyjdzie ci jakieś 170KM jeśli motorownia zdrowa. Banan na twarzy murowany :-)
      OII RS BMN - 205KM@435Nm by R-Performance :-)
      SPRZEDAJĘ NA OLX: http://olx.pl/oferty/uzytkownik/1G8sP/

      Komentarz

      • tarny1987
        Classic
        • 2014
        • 12

        #4
        Dzięki za odpowiedź.

        1. Generalnie chcę zaryzykować i zrobić je czarne, najwyżej będę żałował. 2óch mechaników mi odradzało 18stki bo twierdzili, że będzie mega tłukło i teraz mam dylemat. Na chwilę obecną nie mogę znaleźć jakiś rozsądnych 17stek na rynku. Za to jest sporo 18stek i nie ukrywam, że kuszą :-)

        2. Te które przeglądałem mają ET54. Najlepiej chyba je założyć i dopiero ocenić jak to wygląda.

        3. Amory i tak mam już do wymiany więc pójdzie cały komplet. Pytanie o ile mm go obniżać? jest jakaś tendencja?

        4. Temat rozwiązany :-) Pytanie czy oklejać go folią czy zamówić nowy jak coś takiego?

        Grill do Skoda Octavia 2 FL 2009+ , CZARNY tzw. "plaster miodu" ( ang. "honeycomb" ). Wersja z


        Okleina na pewno wyjdzie dużo taniej.

        5. Właśnie mi minęła gwarancja i chciałbym to zrobić. A jak ze spalaniem? Podobno nie idzie w górę a wręcz odwrotnie nawet spada?
        Kiedyś Octavia II 1,9 TDI

        Komentarz

        • looker
          RS
          • 2008
          • 1886
          • Octavia II (1Z3)
          • BMN 2.0 TDI RS 170 KM

          #5
          1. Wal 18'' śmiało. Jeśli chodzi o szerokość to i tak masz 225 a profil 40 nie jest straszny. Wiem co piszę bo jak kupowałem auto na tych felach to byłem lekko przestraszony a teraz nie ma opcji abym zmieniał na mniejsze.
          2. Z ET masz rację - trzeba by przymierzyć, ew. obejrzeć u kogoś.
          3. Wielkość obniżenia łatwiej będzie ci ocenić po założeniu nowych kółek. Bo to do nich najbardziej próbujemy podpasować. Więcej niż 30mm i tak nie ryzykowałbym raczej na łódzkich torowiskach ;-)
          4. U mnie poprzedni właściciel po prostu kupił drugi grill i dał do lakierowania. Fajnie wyszło. Muszę jeszcze zrobić coś ze znaczkiem i będzie pełna czerń... Grill który podałeś w linku fajny :-) Ale to już inny wzór - plaster miodu. Ale naprawdę fajna opcja. Jeśli masz kasę - polecam. Z okleiną uważaj - nie zawsze wychodzi ładnie, ciężko zrobić ładnie łączenia etc...
          5. Dzień bez chipa - dnie straconym :-) Dobry tuner sprawdzi ci najpierw auto, zloguje i oceni stan techniczny. Po dobrze zrobionym programie spalanie w TAKICH SAMYCH warunkach powinno pozostać na tym samym poziomie lub delikatnie spaść . U mnie spadło o ok. 0,2l/100km. Ale...
          Jeżdżąc z nowymi parametrami...Wiadomo...;-) Trzeba z tych koni korzystać czasem... No i się korzysta. Wtedy cudów nie ma - wypije więcej. Ale wg mnie i tak praktycznie tyle samo co wypiłby w tych samych warunkach bez programu. A w zamian daje dużo więcej przecież ! :-)

          BTW - parametry mam jak w podpisie ale za 2 tygodnie i tak jadę na sofcik... Jestem pewien, że poczuje miłą różnicę ;-)
          OII RS BMN - 205KM@435Nm by R-Performance :-)
          SPRZEDAJĘ NA OLX: http://olx.pl/oferty/uzytkownik/1G8sP/

          Komentarz

          • tarny1987
            Classic
            • 2014
            • 12

            #6
            1. Dzięki za wsparcie.. Pocieszyłeś mnie, że nie będzie tak źle :-)

            3. Chciałbym obniżyć z dwóch powodów. Pierwszy, żeby rzecz jasna usztywnić a po drugie zmniejszyć prześwit między nadkolem a oponą. W swojej starej Octavii miałem 225/45 R 17 i strasznie wysoko siedziała. Obstawiam 20mm pytanie tylko czy będzie podział na przód i tył ale to już dopytam mechanika. Łódzkie tory już nie są takie złe, ostatnio sporo się u nas remontuje :-)

            4. Zobaczę jaki byłby koszt pomalowania obecnego grilla vs plaster miodu. Chcę zrobić raz a dobrze :-)

            5. No właśnie dobry tuner.. czy jest ktoś w stanie polecić dobrego fachowca od czipowania w Łodzi?

            Chciałbym zamknąć temat tak do końca Października więc jak już furka będzie ogarnięta to wrzucę fotkę do oceny, oby się podobała.. :-)
            Kiedyś Octavia II 1,9 TDI

            Komentarz

            • LUKI
              RS
              • 2005
              • 5776

              #7
              Zamieszczone przez tarny1987

              1. Generalnie chcę zaryzykować i zrobić je czarne, najwyżej będę żałował. 2óch mechaników mi odradzało 18stki bo twierdzili, że będzie mega tłukło i teraz mam dylemat. Na chwilę obecną nie mogę znaleźć jakiś rozsądnych 17stek na rynku. Za to jest sporo 18stek i nie ukrywam, że kuszą :-)
              czarne 18 będą dobre, tylko malowanie zleć jakiejś kompetentnej firmie - po prostu, żebyś nie miał problemów, że 'pył z klocków hamulcowych' rysuje lakier...

              Zamieszczone przez tarny1987
              2. Te które przeglądałem mają ET54. Najlepiej chyba je założyć i dopiero ocenić jak to wygląda.
              przy ET54 dystans wrzucasz spokojnie (ale uważaj na przód, żeby nie przesadzić)
              jak będziesz mieć felgi, zrobisz pomiary i będziesz wiedzieć na co możesz sobie pozwolić


              Zamieszczone przez tarny1987
              3. Amory i tak mam już do wymiany więc pójdzie cały komplet. Pytanie o ile mm go obniżać? jest jakaś tendencja?
              -30 na spokojnie przy zestawie amortyzatory/sprężyny
              amortyzatory kyb usr i sprężyny eibach niższy budżet
              koni i h&r wyższy budżet


              Zamieszczone przez tarny1987
              Okleina na pewno wyjdzie dużo taniej.
              czarna folia i będziesz zadowolony

              zawsze możesz zerwać jak Ci się znudzi

              Zamieszczone przez tarny1987
              Właśnie mi minęła gwarancja i chciałbym to zrobić.
              no to nie masz nad czym się zastanawiać
              kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

              SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

              Komentarz

              • kras
                Ambiente
                • 2014
                • 107

                #8
                LUKI, a nie lepiej poszukać z niższy ET i nie kombinować z dystansem?

                Komentarz

                • tarny1987
                  Classic
                  • 2014
                  • 12

                  #9
                  LUKI dzięki za rady!

                  Panowie, sprawa jest taka. Jestem zakochany w Zenithach i na pewno nie założę innych!

                  Są 2 opcje:

                  225/45 R17 ET 54 czy

                  225/40 R18 ET 51


                  Jeśli będzie 17 to pójdzie na czarno jeśli 18 to rozważę zostawienie jej w oryginale. Koszty 18stek nie są problemem. Pytanie jak to będzie z komfortem i funkcjonalnością? Na Zenithach w starej Octavii 225/45 R17 kiedyś zrobiłem 40 tys przy aucie 250 000km i nigdy nie było problemów :-)

                  Jak już będą dobre buty to z resztą będzie o wiele łatwiej :-)
                  Kiedyś Octavia II 1,9 TDI

                  Komentarz

                  • LUKI
                    RS
                    • 2005
                    • 5776

                    #10
                    Zamieszczone przez kras
                    LUKI, a nie lepiej poszukać z niższy ET i nie kombinować z dystansem?
                    masz rację, ale jak tarny1987 chce oem zenith to nie ma innej opcji


                    Zamieszczone przez tarny1987
                    225/40 R18 ET 51
                    śmiało idź w osiemnaście cali

                    (z doświadczenia, a nie z wyczytania na 'internetach')
                    kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                    SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                    Komentarz

                    • tarny1987
                      Classic
                      • 2014
                      • 12

                      #11
                      Dzięki Luki!

                      Teraz to mam mętlik w głowie ale chyba jednak pójdą 18stki :-) będą CZTERY 18stki w moim samochodzie

                      A mam pytanie/prośbę do osób które na co dzień jeżdżą na 18stce Zenitha. Czy byłaby szansa przejechania się w formie pasażera nawet na odcinku 500m? Najlepiej w okolicy Łodzi choć nie wykluczam, że mógłbym dojechać gdzieś dalej :-)
                      Kiedyś Octavia II 1,9 TDI

                      Komentarz

                      • piotrek_gdy
                        RS
                        • 2008
                        • 7723
                        • Volkswagen
                        • CFGB 2.0 TDI CR RS 170 KM

                        #12
                        tarny1987, w warszawie :wink:
                        przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                        wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                        Komentarz


                        • #13
                          tarny1987, założysz 18 i nie będziesz chciał jeździć na innych. No chyba, że autem jeździsz jako przedstawiciel handlowy po śląsku albo innej aglomeracji ze zdupionymi drogami. Wtedy trzeba brać 15 najlepiej razem z Ładą Nivą

                          Dla mnie przerażającą była przesiadka z 18 na 16 zimówki. Teraz nawet na zimę biorę 18 bo chcę się w samochodzie dobrze czuć.

                          Komentarz

                          • tarny1987
                            Classic
                            • 2014
                            • 12

                            #14
                            piotrek_gdy Będę w Wawie na początku Października więc jak do tego czasu ich nie kupię to chętnie się odezwę :-)

                            namo dzięki za kolejne wsparcie! Tego było mi trzeba :-) Póki co nie mam jeszcze rodziny więc głównie jeżdżę sam po Łodzi + trochę autostrady. Jeździłem na 17stkach Zenitha 3 sezony więc jakąś wprawę mam :-)

                            Looker czy doszły do ciebie moje wiadomości? Jestem nowy na forum i nie wiem czy skrzynka działa jak powinna :-)

                            Dzięki chłopaki za odpowiedzi!
                            Kiedyś Octavia II 1,9 TDI

                            Komentarz


                            • #15
                              Ja zimowe opony wrzucam na 18 Gemini a na wiosnę zakładam 19 Xtreme maksymalnie szeroką gumą jaka wejdzie, bo jak dla mnie RS jest miękki na tych 18. Teraz będzie banan cały rok

                              Komentarz

                              • piotrek_gdy
                                RS
                                • 2008
                                • 7723
                                • Volkswagen
                                • CFGB 2.0 TDI CR RS 170 KM

                                #16
                                namo, kolego szczerze mówiąc podziwiam cie :wink:
                                gdyby zimówki wchodziły 16" do RSa tobym załozył 15"- niestety wchodza tylko 16"
                                a gdzie to ty chcesz tak szarżowac w zimie swoim przednionapędowym cudem że 18" to za miękko? :wink:

                                weź przy tym pod uwagę, że nie mówimy o RSie tylko o BKD który seryjnie ma ok 140-150KM nieco inne zawieszenie i zdecydowanie do innego stylu jazdy jest przeznaczony
                                w Polsce nie mamy na tyle dobrych dróg żeby można szalec bezpiecznie na 18" czy 19"
                                ja w zeszłym sezonie musiałem wymienic 3 opony 18" z powodu najechania na niewielkie nawet wykruszenia jezdni które skutkowały uszkodzeniem opony oraz jedną felgę prostować

                                zalecałbym więcej rozwagi przy wyborze rozmiaru ogumienia :roll:

                                [ Dodano: Wto 23 Wrz, 14 13:30 ]
                                tarny1987, - odzywaj się na PW
                                przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                                wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez piotrek_gdy
                                  o BKD który seryjnie ma ok 140-150KM nieco inne zawieszenie
                                  wiesz, ja miełem 18 w 1.4 TSI CAXA i bardzo lubiłem ten zestaw. Zamuliło silnik ale jak już się rozpędziła to miło było na autostradzie i zakrętach.

                                  Zamieszczone przez piotrek_gdy
                                  w Polsce nie mamy na tyle dobrych dróg
                                  to własnie napisałem wyżej. Wjechałem kiedyś na 18 do Katowic, byłem cały mokry. Ja mam warunki na 18/19, do firmy 10 min dobrą drogą a jak gdzieś jadę to tylko autostrada.

                                  Koła trzeba dobrać do swoich warunków, też zalecam rozwagę.

                                  Komentarz

                                  • tarny1987
                                    Classic
                                    • 2014
                                    • 12

                                    #18
                                    19stka do szczęścia nie jest mi akurat potrzebna ale nie neguję tych co chcą ją zakładać.

                                    Pod kątem jazdy byłem zadowolony ze swoich 17. Brakowało mi jednak wyglądu i większej przyczepności.

                                    Mam nadzieję, że wrzucając 18stkę przy fajnych sprężynach i amorkach w końcu będę syty.

                                    Nie wiem jak to się dzieje, że jedni ciągle wymieniają ogumienie/prostują felgi a drudzy nie. Rodzaj nawierzchni, forma jazdy i szczęście w omijaniu dziur pewnie w dużej mierze wpływa na to jak wspominamy jazdę 17stkami, 18stkami czy nawet 19stkami. Ja póki co będę jeździł sam po nawierzchni względnej. Czas pokaże.. :-)
                                    Kiedyś Octavia II 1,9 TDI

                                    Komentarz

                                    • looker
                                      RS
                                      • 2008
                                      • 1886
                                      • Octavia II (1Z3)
                                      • BMN 2.0 TDI RS 170 KM

                                      #19
                                      Zamieszczone przez tarny1987
                                      Looker czy doszły do ciebie moje wiadomości?
                                      Tak. Doszły. nawet 2 :-)

                                      Poszedł mail do Ciebie.

                                      Zamieszczone przez tarny1987
                                      Nie wiem jak to się dzieje, że jedni ciągle wymieniają ogumienie/prostują felgi a drudzy nie.
                                      Jedna z zasad stanowi, że nie warto kupować podróbek, tanich 'okazji", felg używanych przez nie wiadomo kogo i nie wiadomo jak (najczęściej ostro). Często słyszę też opinie, że oryginalne felgi OEM też dobrze dają radę.
                                      Sam mogę też być chyba jakimś przykładem bo już 2 razy dość ostro wpadłem w drogowe niespodzianki na swoich Zenithach 18'' i jak na razie wszystko ok. Opony to Micheliny z rantem ochronnym. Świetnie dają radę.
                                      OII RS BMN - 205KM@435Nm by R-Performance :-)
                                      SPRZEDAJĘ NA OLX: http://olx.pl/oferty/uzytkownik/1G8sP/

                                      Komentarz

                                      • LUKI
                                        RS
                                        • 2005
                                        • 5776

                                        #20
                                        namo, gratki o3rs :!:
                                        kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                                        SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          dzienx LUKI,

                                          Komentarz

                                          • Maicroft
                                            Moderator
                                            S_OCP MemberModeratorr
                                            • 2004
                                            • 25757
                                            • Audi

                                            #22
                                            Zamieszczone przez namo
                                            Ja mam warunki na 18/19, do firmy 10 min dobrą drogą a jak gdzieś jadę to tylko autostrada.
                                            Dobra droge to buduja Moze skoncza za rok dwa, a druga dobra nie wczesniej niz za 5 lat :lol: A okolice Zywca to maja taki sredni asfalt, zwlaszcza tam w Lipowej na skrzyzowaniu przy Lewiatanie i dalej do Twardorzeczki
                                            Spritmonitor.de

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Maicroft, ja teraz w Bielsku mieszkam na Suchej a biuro na Kamińskiego.

                                              Komentarz

                                              • cianek
                                                Ambiente
                                                • 2014
                                                • 171
                                                • Octavia II (1Z3)
                                                • CEGA 2.0 TDI CR RS 170 KM

                                                #24
                                                tarny1987, ja wziąłbym 18. Dużo lepiej wyglądają a gorzej się na nich nie jeździ. Sam chcę swoje 17 zamienić na 18 albo 19 (tylko nie wiem czy 19 są legalne w Octavii). Jednak zastanowiłbym się nad malowaniem na czarno. Widziałem już kilka autek zrobionych na czarno-czarno i jednak według mnie za dużo czarnego. Ew. jeśli czarne to dodałbym jakiś kolor, który przełamie zbyt dużą ilość czerni (np. czerwony jeśli masz czerwone zaciski).
                                                Dystanse warto rozważyć dopiero po założeniu felgi na koło, zobaczysz jak wygląda i wtedy można bawić się dalej.
                                                Jeśli chodzi o chipa to tylko mapa i to w dobrym punkcie. Boxem zrobisz tylko krzywdę sobie (a właściwie portfelowi), bo może box tani ale szybko może wymęczyć silnik. Warto dołożyć trochę na porządny soft, to i spalanie powinno lekko spaść przy normalnej jeździe.

                                                GARAŻ

                                                Komentarz

                                                • piotrek_gdy
                                                  RS
                                                  • 2008
                                                  • 7723
                                                  • Volkswagen
                                                  • CFGB 2.0 TDI CR RS 170 KM

                                                  #25
                                                  Zamieszczone przez cianek
                                                  box tani
                                                  u mnie leży w garażu box dwukanalowy V-techa za którego dałem 1400 i poużywałem miesiąc więc cenowo to samo co dobry program :wink:


                                                  czarno czarny wygląda IMHO smętnie a wiem o czym mówię, bo 17" Zenithy mam zrobione plastidipem na czarny mat a 18" Zenithy zrobione na antracyt i wyglada rewelacyjnie :szeroki_usmiech
                                                  przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                                                  wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                                                  Komentarz

                                                  Pracuję...